Happy Spring

  20 March 2022

Language: Dari

We all love spring because of its fresh air. The sound of birds, the wonder of flowers and the fragrant fragrances fill our hearts with peace and joy. The arrival of the new year is always promising new thoughts, new actions and new decisions for the future, a future that we all hope will be better than the past.

بهاران خجسته باد

هوا مسیح نفس گشت و باد نافه گشای

درخت سبز شد و مرغ در خروش آمد


امید واریم که همه شما عزیزان با شادی ابدی که عیسی مسیح در دل ما قرار داده، در این سال جدید با کمک و فیض روح القدس شیشه‌های زندگی تانرا با نور مسیحا صقیل دهید تا باشد نور و روشنایی مسیح همانطور که شما را منور نمود دیگران را منور نماید.

همه ما بهار را بخاطر هوای فرح بخش و تازه اش دوست داریم. نوای پرندگان، شگفتن گلها و رایحه‌های خوش، قلب ما را مملو از آرامش و شادی می‌کند.

فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم‌‌های نو برای آینده است، آینده‌ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد.

چه زیباست که شاهد فرارسیدن بهاری دیگر باشیم. باز طبیعت نو می‌شود و همه چیز بوی تازگی می‌گیرد. اما افسوس که باطن بعضی انسان‌‌ها تغییر نمیکنند.

کاش دل انسان ‌ها نیز با ایمان به مسیح زنده و نو میشد. اما خدا وعده ای بسیار دلگرم‌ کننده به ايماندارانِ واقعی مسیحی داده، می‌فرماید:

او هر اشکی را از چشمان آن ها پاک خواهد کرد. دیگر از مرگ و غم و گریه و درد و رنج اثری نخواهد بود، زیرا چیزهای کهنه درگذشته است.»
مکاشفه ۲۱: ۴

بهار، رمزی از عطر پاک خداست. بهار هدیه خداوند برای روح و جان ماست. هدیه ای که با خود، شور و شوق عاشقانه به همراه دارد. بهار هدیه خداوند برای انسان سرگردان است تا از شور و شکفتگی آن، راهی به سوی زندگی نو و نجات دهنده بشریت یعنی عیسی مسیح بیابد. بهار برای انسان سر گردان و غرق در گناه ، آغاز سفر است، سفری به سوی منجی عالم عیسی مسیح.

باز کن پنجره را و ببین گل شگفته است. خاک جان یافته است. دل تو چرا سنگ شده؟ چرا آواز عیسی مسیح را نمی شنوی که به ما می‌گوید : 

ای تمامی زحمتکشان و گرانباران نزد من بیایید و من به شما آرامی خواهم داد. یوغ مرا بر خود گیرید و از من تعلیم یابید، زیرا من نرمدل و فروتن هستم و جانهای شما آرامی خواهد یافت، زیرا یوغ من خفیف و بار من سبک است.»
متی ۱۱: ۲۸-۳۰

باز کن پنجره‌ها را و بهاران را باور کن .باور کن به گفته‌های عیسی مسیح .

آیا هیچ فکر کرده‌ای که این درخت که به برکت بهار شکوفا شده‌، این نشانه قدرت خدا است که با تو سخن می‌گوید، بلی با تو. به تو می‌گوید:“ قوی باش‌، تحمل کن چرا که خداوند با روح القدسش و با نفس مسیحایش ترا شکوفا خواهد کرد. پس اعتماد کن در هر بیابانی که هستی بدان شکوفایی بهاری در انتظارت نشسته‌ است“

بیاید که در خانه تکانی بهاری خانۀ دل خود را هم بتکانیم.

چه زیبا است وقتی با لباس‌های نو سر دستر خوان زیبای هفت میوه و هفت سین می‌نشینیم . اجازه دهیم تازگی حیات عیسی مسیح ما را احیا ساخته، دیدی نو، حیاتی نو، خدمتی نو و رویایی نو بر تن قلب و روح ما بکند.

اگر شما در جستجوی این هستید، که زمستان زنده گی تان، به بهار جاویدان تبدیل شود، راهی را باید انتخاب کنید؛ که بتوانید از طریق آن به آرزوی تان برسید. این راه سپردن زندگی تان به دست‌های توانا عیسی مسیح است، پس او را پادشاه زنده گی خود بسازید، او زنده گی جاویدان به شما خواهد بخشید.

هموطن عزیز، از زمستان سرد و خنک بیرون بیا، بهار و سرسبزی، طراوت و خوشی در عیسی مسیح است، او برای کفاره گناهان تو به روی زمین آمد. برای تو مُرد و برای تو از مرگ قیام کرد. او درین بهارخجسته اینجاست با صدای رسا و قامتی جلال یافته می‌گوید: « سلام بر شما باد »

ای دوست عزیز از زمستان سرد و خنک بیرون بیا، بهار و سر سبزی و طراوت را در زندگی خود به ارمغان بیاور.

نوروز باستانی را به همه شما خوانندگان گرامی تبریک عرض می‌‌کنیم. باشد که فرارسیدن نوروز باستانی انگیزه‌ای باشد برای نگرشی دوباره به خود ما و به "تغییر" که در اثر کار مسیح در ما انجام شده است.

هر روز تان نوروز و نوروز تان پیروز و دنیا را برای تان شاد شاد و شادی را برای تان دنیا دنیا تمنا می‌نمایم، همیشه سبز و بهاری باشید در فیض و برکت عیسی مسیح

برآمد باد صبح و بوی نوروز

به کام دوستان و بخت پيروز

مبارک بادت اين سال و همه سال

همايون بادت اين روز و همه روزRecent Articles